Чаплінський Роман Ігорович працює в Гусятинському коледжі з 2016 року та викладає такі навчальні дисципліни: «Веб-технології», «Основи веб-дизайну», навчальна практика («Розробка програм на C# та технологія .NET»). Педагогічну роботу суміщає з виконанням обов’язків завідувача лабораторією комп’ютерної техніки. У секції інформаційних технологій викладає з 2016 року. Роман Ігорович знайомить слухачів із первинними поняттями реєстрації, авторизації та автентифікації користувачів в інформаційних системах, розглядає будову локально-обчислювальних мереж на основі домену та однорангової мережі. Для створення власних аплетів слухачі МАН під керівництвом Романа Ігоровича вивчають скриптові технології розробки веб-застосувань.
З квітня 2017 року Роман Ігорович навчається в аспірантурі за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення» в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя. Має ряд публікацій в фахових виданнях за темою дисертації «Перспективні методи та програмні механізми інтеграції новітніх методик досліджень в автоматизовані системи медичних установ».
Викладачем підготовлено ряд методичних розробок: «Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з PHP», «Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт UX та UI дизайн», конспект лекцій з дисципліни «Основи веб-дизайну» – «UX дизайн частина I» для слухачів секції «Інформаційні технології».
З 2018 року Чаплінський Р.І. навчається в мережевій академії Cisco в рамках підготовки інструкторів та має ряд сертифікатів за програмами курсів IT Essentials: PC Hardware and Software, Introduction to Cybersecurity, Introduction to IoT та CCNA Cybersecurity Operations. Це дозволило стати викладачем курсів у рамках єдиної платформи навчання мережевої академії Cisco для студентів Гусятинського коледжу.
Також Чаплінський Р.І. вже не перший рік активно працює в рамках конкурсних робіт Малої академії наук, де готує студентів до місцевих та обласних етапів конкурсів, в секції «Інтернет технології та веб-дизайн». В 2018 році студент Шургот Андрій здобув диплом II ступеня з роботою «Створення інтерактивної карти-схеми Гусятинського району» та в 2019 році студенти Загорняк Вадим та Шургот Андрій здобули дипломи III ступеня.