Гусятинська філія
Тернопільського обласного відділення МАН України

Секція математики

Із метою популяризації математичних знань, поглибленого вивчення алгебри та геометрії та кращого знайомства студентів Гусятинського коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя із прикладними застосуваннями математики у менеджменті та програмуванні, інженерії та моделюванні економічних процесів з вересня 2017 року запрацювала секція математики Малої академії наук України.

Першого року до вивчення цієї стародавньої та все ж таки вічно молодої науки прилучилися п’ятнадцять першокурсників. Вони приступили до пізнання математичних законів та закономірностей, спробували познайомитися із новими поняттями та твердженнями, які мозаїкою вкладаються у цілісну картину величної та красивої науки – Математики. До роботи секції долучаються і вільні слухачі – студенти старших курсів коледжу та учні Гусятинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

У 2018-2019 навчальному році секція «Математика» продовжила свою роботу з новим набором слухачів. Усього близько двадцяти студентів першого та другого курсу Гусятинського коледжу ТНТУ імені Івана Пулюя взяли участь у поглибленому вивченні алгебри та тригонометрії, планіметрії та стереометрії, векторної алгебри та аналітичної геометрії.

У цьому ж році слухачі секції вперше представили свої роботи на обласному етапі конкурсу-захисту МАН України у місті Тернопіль та здобули свої перші нагороди. Так у секції «Прикладна математика» диплом першого ступеня отримала студентка групи 12 Шинкар Ірина із роботою «Деякі методи інтерполяції функції однієї змінної», а диплом другого ступеня – студент групи 12 Будняк Олександр з роботою «Загальні особливості шифрування інформації». У секції «Математичне моделювання» диплом першого ступеня отримала студентка групи 12 Остапишин Лілія із роботою «Сіткове та динамічне програмування», а диплом третього ступеня – студент групи 11 Лисак Віталій з роботою «Методи розв’язування задач лінійного програмування».

Свої роботи також представили студент групи 12 Медюх Максим із темою «Методи розв’язування систем лінійних рівнянь» та студент групи Б-21 Коротинський Олександр із темою «Застосування функції багатьох змінних до розв’язування задач економіки».

У травні 2019 року столиця нашої країни, місто Київ, гостинно зустрічала учасників ІІІ фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт учнів-членів Малої академії наук України. Серед більш як 1200 учасників було і двоє студентів Гусятинського коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя – студентки 12 групи Остапишин Лілія та Шинкар Ірина зі своїм керівником Стельмащук Людмилою Володимирівною.

У 2019-2020 навчальному році секція «Математика» працює за програмою другого року навчання. Продовжено також підготовку науково-дослідницьких робіт.